Wróć do strony głównej

Aktualności

„BPH Pieniężny odnotował jedną z najwyższych stóp zwrotu w grupie” - Ranking funduszy inwestycyjnych (lipiec 2015)

10-08-2015

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Ranking funduszy inwestycyjnych (lipiec 2015)" (6.08.2015) przygotowanym przez Analizy Online.

"W ciągu ostatnich 12 miesięcy BPH Pieniężny (BPH FIO Parasolowy) odnotował jedną z najwyższych stóp zwrotu w grupie +2,8%, co było wynikiem o +0,65 pkt proc. wyższym od średniej.

Przewaga nad konkurencją w ostatnich miesiącach wynikała z kilku przyczyn. Jedną z nich były niższe koszty stałe funduszu, inną - większe ryzyko stopy procentowej podejmowane przez zarządzających. Portfel BPH Pieniężny (BPH FIO Parasolowy) składa się jednak nie tylko z instrumentów skarbowych. Na koniec 2014 r. do 40% wypełniały obligacje przedsiębiorstw, głównie banków i dużych spółek, choć zdarzały się również papiery dłużne firm o ratingu spekulacyjnym. Dzięki wyższemu oprocentowaniu zwiększały one ogólną rentowność portfela. Przez ponad rok od uruchomienia BPH Pieniężny (BPH FIO Parasolowy) zgromadził aż 0,4 mld zł aktywów, korzystając z dużej popularności produktów związanych z niskim ryzykiem wśród klientów TFI.
"

Zapoznaj się z całym artykułem
Poznaj wyniki BPH Pieniężnego

 

Wróć do listy