Wróć do strony głównej

Aktualności

BPH TFI Olympic Cup

08-07-2008

Żeglarski Puchar Świata BPH TFI OLYMPIC CUP – już po raz trzeci w Polsce!

 

W Olsztynie od 10 do 12 lipca odbędą się regaty Żeglarskiego Pucharu Świata BPH TFI OLYMPIC CUP. To jedyna na taką skalę międzynarodowa i najbardziej spektakularna impreza organizowana w Polsce, w olimpijskiej klasie 49er. Po raz drugi partnerem tytularnym Żeglarskiego Pucharu Świata jest BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

W regatach udział wezmą zawodnicy osiągający sukcesy międzynarodowe uplasowani w czołówce światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. BPH TFI Olympic CUP to również szansa dla polskich załóg na rywalizację z najlepszymi teamami 
w tej klasie na świecie.

Regaty Żeglarskiego Pucharu Świata BPH TFI Olympic CUP rozegrane zostaną w klasie 49er – najszybszej jednokadłubowej łódce olimpijskiej, która często nazywana jest żeglarską Formułą 1. Ten rozwijający ekstremalne prędkości skiff wymaga od zawodników niebywałej zwinności, którzy przypominają akrobatów-pająków w trakcie wykonywania szybkich manewrów.

W tym roku, w III edycji regat BPH TFI Olympic Cup, weźmie udział 16 załóg z całego świata. Wśród startujących znajdzie się również załoga duńskich braci Hansen, która w ubiegłorocznej edycji Żeglarskiego Pucharu Świata w klasie 49er uplasowała się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Pełną listę zawodników znajduje się na stronie regat www.olympiccup.pl.

Żeglarstwo to sport charakteryzujący się prężnym rozwojem, dynamiką oraz rywalizacją. Z tego też względu BPH TFI już po raz drugi został partnerem tytularnym Żeglarskiego Pucharu Świata Olimpic Cup. BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych już 10 lat aktywnie działa na polskim rynku kapitałowym i cały czas się rozwija. Żeglarstwo to sport, który najpełniej oddaje filozofię BPH TFI.

BPH TFI poza zaangażowaniem w zawody sportowe, pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. W roku 2006 powstała inicjatywa, której celem jest pomoc dzieciom nieuleczalnie chorym. Wspólnie z Fundacją Dziecięca Fantazja, spełnia marzenia dzieci, którym medycyna nie jest już w stanie pomóc. W tym roku ponownie jedno z dzieci chce pojechać na regaty i poznać smak prawdziwej przygody na żaglach. BPH TFI zrobi wszystko, żeby ten wyjazd był niezapomniany dla małego uczestnika wyprawy.

Bieżące informacje, relacje oraz serwis zdjęciowy z regat BPH TFI Olympic CUP znajdą Państwo na oficjalnej stronie regat: www.olympiccup.pl 

Wróć do listy