Wróć do strony głównej

Aktualności

BPH TFI sponsorem regat

06-08-2007

BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA już ponad 9 lat aktywnie i dynamicznie działa na polskim rynku kapitałowym. Dzięki skutecznej polityce inwestycyjnej wyznacza kierunki rozwoju branży. W swojej działalności nie ogranicza się tylko do podstawowej aktywności na rynku kapitałowym.

Reaguje na potrzeby społeczeństwa i stara się - poprzez sponsoring wspierać przedsięwzięcia o istotnym znaczeniu społecznym. W lipcu 2007 r. BPH TFI sponsorowało regaty mistrzów żeglarstwa. Olimpijska klasa 49er jest uosobieniem dynamiki i prężnego rozwoju, zgodnego z filozofią BPH TFI. To najszybciej rozwijająca się dyscyplina i najbardziej spektakularna klasa olimpijska w żeglarstwie. Działając z sukcesem na rynku, BPH TFI sponsoruje regaty, w których udział biorą osiągający sukcesy międzynarodowe zawodnicy, notowani w pierwszej dwudziestce światowego rankingu ISAF (Międzynarodowa Federacja Żeglarska).

BPH TFI wyznacza kierunki rozwoju nie tylko na rynku kapitałowym, ale aktywnie wspiera rozwój i propaguje polskie żeglarstwo olimpijskie. BPH TFI zaangażowało się w organizację regat w klasie 49er po raz pierwszy, ale ponieważ jest to sport oddający w pełni charakter firmy oraz jej produktów: dynamiczny, profesjonalny a zarazem dla wszystkich, BPH TFI ma nadzieję w kolejnych latach aktywnie uczestniczyć w najważniejszych inicjatywach służących rozwojowi tej dyscypliny i promowaniu jej w Polsce.

BPH TFI sponsorem regat

Impreza BPH TFI Olympic Cup była wydarzeniem niezwykle widowiskowym i zgromadziła z tłumy kibiców, mieszkańców Olsztyna oraz turystów przebywających na wakacjach nad jeziorem Krzywym. Regatom towarzyszyło szereg imprez towarzyszących organizowanych przez Prezydenta miasta Olsztyn oraz sponsora tytularnego BPH TFI.

W tym roku na Jeziorze Krzywym ścigało się 11 załóg z 7 krajów: Danii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rosji, Ukrainy, Norwegii i Polski. Polskę reprezentowały trzy załogi Tomasz Stańczyk i Paweł Kuźmicki (DELPHIA 49er Team, Baza Mrągowo), Paweł Kacprowski, Arkadiusz Fedusio (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski (AZS AWFiS Gdańsk). Warunki pogodowe były dość trudne, ale dzięki temu załogi mogły zaprezentować naprawdę efektowną żeglugę. Mocny wiatr pokazał możliwości 49-er'ów, najbardziej widowiskowych łódek w klasie olimpijskiej, a często pojawiające się szkwały trzymały publiczność w napięciu do ostatniej chwili. W takich warunkach, uwzględniając jeszcze bardzo krótki dystans, zmiany następowały bardzo szybko i niespodziewanie – każdy błąd mógł zadecydować o całym wyścigu, a straty było niezwykle trudno nadrobić.

W trakcie regat przeprowadzono 12 wyścigów. Od początku liderem regat była duńska załoga Peter Hansen i Soren Hansen – aktualni wicemistrzowie Europy. Ostatniego dnia pewne było tylko zwycięstwo braci Hansen - dla reszty załóg mogło zdarzyć się wszystko. Dlatego ostatnim trzem wyścigom towarzyszyło ogromne napięcie.

BPH TFI sponsorem regat

Silny, zmienny wiatr spowodował wywrotkę załogi rosyjskiej, potem wywróciła się polska załoga Tomasz Stańczyk i Paweł Kuźmicki (Delphia 49er Team), która przez to spadła z drugiej pozycji na szóstą. Na drugie miejsce wysunęła się inna polska załoga Marcin Czajkowski - Krzysztof Kierkowski.

W trakcie zawodów miało miejsce również inne spektakularne wydarzenie - pojedynek sław żeglarstwa światowego - Krzysztofa Baranowskiego i Karola Jabłońskiego na łódkach klasy Optimist.

Pojedynek - Krzysztofa Baranowskiego i Karola Jabłońskiego

INWESTUJ Z SERCEM

Dzięki rozpoczętej w zeszłym roku inicjatywie BPH TFI pomocy fundacji Dziecięca Fantazja, podczas regat BPH TFI Olympic Cup udało się spełnić marzenie nieuleczalnie chorego dziecka. Razem z kpt. Karolem Jabłońskim zrealizowaliśmy marzenie 16 letniej dziewczynki o podróżach i żegludze z mistrzem.

Inwestuj z sercem

Wróć do listy