Wróć do Dostęp przez Internet i telefon

Bezpieczeństwo transakcji

w Serwisie Transakcyjno-Informacyjnym BPHTFI24

Możesz zwiększyć bezpieczeństwo dokonywanych transakcji poprzez sprawdzanie kilku poniższych elementów zanim zalogujesz się do Serwisu Transakcyjno-Informacyjnego BPHTFI24:

 1. Upewnij się, czy w pasku stanu w przeglądarce jest widoczny symbol szyfrowanego połączenia np. zielona kłódka. Ten symbol oznacza, że witryna korzysta z szyfrowania, które pomaga chronić ważne dane osobowe, które przesyłasz.

  BPHTFI24 wykorzystuje najbezpieczniejsze mechanizmy ochrony przekazywania danych, jakie są w tej chwili dostępne. Zastosowany w BPHTFI24  protokół transmisji TLS (Transport Layer Security)  256  bitów zapewnia bezpieczeństwo przesyłania danych w Internecie. Jest to rodzaj zabezpieczenia polegający na kodowaniu danych przed ich wysłaniem z przeglądarki klienta i dekodowaniu po bezpiecznym dotarciu na serwer centrum autoryzacji. Informacja wysyłana z serwera do klienta jest również kodowana, a po 'osiągnięciu celu' dekodowana. 
   
 2. Sprawdź poprawność szyfrowania. Najbezpieczniej jest samodzielnie sprawdzić prawidłowość szyfrowanego połączenia z BPHTFI24 przy każdym nawiązaniu połączeniu z serwisem transakcyjno – informacyjnym BPHTFI24. Dane o certyfikacie SSL/TLS dostępne są w menu przeglądarki. Po czym na samym dole należy sprawdzić tzw. „odcisk palca”, który powinien mieć wartość:
  odcisk SHA -256 8E:2F:50:47:D1:35:0B:8E:5A:95:07:DB:6D:0A:52:A8:11:5C:9B:04:5B:84:C6:E8:4B:48:A5:61:2F:F3:E0:75;
  odcisk SHA1 22:2A:40:EC:DA:D5:59:B5:9E:34:D7:10:89:A4:3B:0E:A4:59:84:FC
  Dodatkowo możesz sprawdzić czy certyfikat jest wystawiony na: BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
   
 3. Chroń swój komputer. Korzystaj ze sprawdzonych programów antywirusowych renomowanych firm i koniecznie dbaj o to by definicje wirusów były zawsze aktualne. Aktualizuj swój system operacyjny i zainstalowane aplikacje.
   
 4. Zaufane urządzenia. Do Serwisu Transakcyjno-Informacyjnego nie loguj się z cudzych komputerów, tabletów czy smartfonów, ani z wykorzystaniem publicznych sieci WiFi.
   
 5. Bądź uważny. Uważnie czytaj treści komunikatów pojawiających się na stronach www.bphtfi.pl, www.bphtfi24.pl, potwierdzenia transakcji.
   
 6. Bądź ostrożny. Nie otwieraj podejrzanych e-maili oraz załączników. Kończąc pracę s serwisem lub odchodząc na chwilę od komputera zawsze pamiętaj o wylogowaniu z serwisu.
   
 7. Sprawdzaj informacje o zagrożeniach. informacje o zagrożeniach możesz sprawdzić m.in. na stronie Związku Banków Polskich.
   
 8. Gdy masz wątpliwości. W razie jakichkolwiek podejrzeń, problemów lub wątpliwości odnośnie działania Serwisu Transakcyjno-Informacyjnego, otrzymanych e-maili z Serwisu czy Sms-ów skontaktuj się z nami:
      - e-mailem na adres i dodaj w temacie słowo „BEZPIECZEŃSTWO
      - lub z naszą Infolinią 801 350 000 (koszt połączenia wg taryfy operatora).