Wróć do O TFI

Biuro prasowe

BPH TFI o komunikacji funduszy inwestycyjnych

26-06-2013

Marcin Bednarek, Wiceprezes Zarządu BPH TFI, uczestniczył w debacie eksperckiej na temat komunikacji funduszy inwestycyjnych, która odbyła się podczas VIII edycji Forum Funduszy Inwestycyjnych. Wydarzenie miało miejsce 19 czerwca 2013 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W debacie „Jak dbać o komunikację funduszy inwestycyjnych?” - oprócz Marcina Bednarka, Wiceprezesa Zarządu BPH TFI - wzięli udział: Grzegorz Nawacki, Z-ca Red. Nacz. Pulsu Biznesu, Łukasz Kwiecień, Wiceprezes Zarządu PZU TFI oraz Rafał Szymczak, Prezes Zarządu ZFPR. Eksperci dyskutowali o wizerunku instytucji finansowych, sposobach zarządzania sytuacją kryzysową i rozwiązaniach wspierających właściwą komunikację z rynkiem, mediami i klientami.

„Kluczowym elementem właściwej komunikacji, szczególnie w kontekście trudnych sytuacji, jest budowanie długotrwałych relacji z klientami” – rozpoczął dyskusję Marcin Bednarek z BPH TFI. „Komunikacja - jasna, otwarta i szczera - jest budowana latami. Powinna bazować na zaufaniu, a komunikaty powinny być wyrażane prostym i zrozumiałym językiem i przekazywane w dogodnej formie, zarówno drukowanej jak i internetowej” - dodał. „Jeżeli każda z omawianych przez nas branż – PR, TFI czy media – będzie pamiętać wydarzenia z kryzysu finansowego i ich konsekwencje dla rynku, to zarządzanie komunikacją w różnych obszarach może przynieść bardzo dobre efekty. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, w jaki sposób powinniśmy działać i jak komunikować” – podsumował dyskusję Marcin Bednarek.

Wróć do listy